Danas je sveti Josip-Josipovo (19.03.) Dan očeva; postavljamo Vama očevi neke odlomke iz knjige “Posveta sv.Josipu”

Sveti Josip  “unaprijeditelj”, posjeduje roditeljsku ljubav prema svima.
Obitelj je temelj društva– pa tako i sama Božja obitelj/ Katolička crkva danas se nalaze pod napadima konstantno.
Sveti Josip nije samo zaštitnik umirućih, Svete obitelji već je i naš duhovni otac, dijete smo svetog Josipa svi mi.
On je naš čuvar, zaštitnik pun ljubavi, neustrašiv branitelj i pobjednik zlih duhova, uzor junačke muškosti, čistoće, braka, svetog očinstva, ujedno zaštitnik Republike Hrvatske, hrvatskog naroda.
 Ako se okrenemo Kalvariji u ovom predblagdanskom periodu najvećega kršćanskog blagdana Uskrsa možemo vam reći ovo: “Mač koji će probosti Marijino srce na Kalvariji trebao je probosti i srce svetog Josipa, ali na drukčiji način.”
“Muževi ne proživljavaju porođajne muke za razliku od žena, ali svaki svaki muž pozvan je biti uz svoju ženu tjekom trudnoće i pripremiti se zajedno za porod.”
TRI BARJAKA SV JOSIPA
Prvi barjak
–  duhovno očinstvo, vrelo svakog očinstva
Drugi barjak- roditelji i bračni partneri nisu sami od sebe
– rodna revolucija koja već sada pokazuje strahovite posljedice, tj
identitet odvajanjem spola od roda
Treći barjak- ukorjenjenost, tj sv Josip proviđen na jedinstvenu službu bračnoga života.

Naša poruka Vama je simbolična- očevi budite zaštitnik svojoj supruzi i djeci, stup podrške i uzor bračnog života.
Stoga svima koji nose ovo ime želimo sretan rođendan/imendan i dan očeva!!

-odlomci prepisani iz knjige “Posveta svetom Josipu” koju preporučamo da pročitate, tim udruge Korak